Skip links

Dış Cephe Isı Yalıtım Malzemeleri

Dış Cephe Isı Yalıtım Malzemeleri

izoBOZZ Keçelerimizle dış cephe mantolamada binanıza zarar verilmez. Mantolama yapılırken dübel gerektirmez. Böcek, Haşerat bünyesinde bulundurmaz. Türkiye’nin bir çok bölgesinde ücretsiz keşif ekipleri bulunmaktadır. Konu ile ilgili 444 30 64’nolu telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.
Dış cephe Isı Yalıtım Malzemeleri’nde izoBOZZ Feltbi Keçelerimiz ısı yalıtım ve ses yalıtım keçeleri lifli yapısı sayesinde kolayca yapışır Dübel ve vidaya gerek yoktur. Sessiz montaj üstünlüğü Kopma ve parçalanma yapmaz Mekanik yöntemlerle sökülmesi çok zor olan izoBOZZ polyester elyaf keçelerimizin fırtına ve dolu gibi dış etkenlere mukavemeti diğer ürünler ile kıyaslandığında oldukça yüksektir, yatırımınızın karşılığını verir.

AKILLI KEÇE DEVRİMİ

BİNA ÖMRÜ KADAR MANTOLAMA

DÜBELSİZ MANTOLAMA

DEPREM DİRENCİNE SAHİP

NEFES ALAN MALZEME

Dış cephe Mantolama UYGULAMA AVANTAJLARI
 • Yüksek Isı Yalıtımı
 • Deprem Dayanıklılığı
 • Firesiz Uygulama
 • Cam Kenarları Tamamen Kaplanır
 • Su Basman Profili Kullanılmaz
 • Her Yüzeye Sorunsuz Uygulama
 • İç Hava Kalitesi Hep Yüksek Kalır
 • Isı köprüsü oluşturmaz. Yekpare uygulanır.

BİNA İÇİN AVANTAJLARI

 • Bina ömrü kadar yalıtım yapar.
 • %100 geri dönüşüm malzemesinden elde edildiği için çevreyi korur.
 • Kullanıcı ve uygulayıcı dostu
 • Kolay uygulama sayesinde işçilik maliyetini azaltır.
 • Isı yalıtımının yanı sıra dış ortamdan gelen seslerin iç ortama geçişini azaltır. Ses yalıtımı sağlar.
 • Binaya yük getirmez, hafiftir.
 • Nefes aldığı için iç hava kalitesi hep yüksek kalır.
 • Çevre dostu ürün.
 • Bina ömrü boyunca hem ısı hem ses yalıtımı yapmaya devam eder.

Dış Cephede Farkımız

1-    ÖNCELİKLE BİNANIZIN DIŞ CEPHE KAPLAMASI SAĞLAMLAŞTIRILIR (UYGULAMA AVANTAJI)

Öncelikle mevcut binanız izoBOZZla mantolama yapılmadan önce dış cephe sıvaları tamir edilir. Kırık, çatlayan yerler ve çürümüş sıvalar dökülerek yeniden sıvanır. Kabaran boyalar kazınır. Böylece binanız önce onarılır ve sağlamlaştırılır.

2-    DÜBEL UYGULAMASINA GEREK YOKTUR(UYGULAMA AVANTAJI)

izoBOZZ levhalar çimento esaslı yapıştırma harcı ile tüm yüzeye taraklı mala ile dövülerek yapıştırılır. 24 saat el sürülmez ( Doğru uygulama sonrasında levha üzerine 24 saat boyunca çekme / itme gibi baskı uygulanmadıkça tam yapışma sağlanacaktır. )Dübel kullanılmaz. Böylece binanız delik deşik olmayacaktır.


3-    YAŞLI BİNALARDA UYGULAMA KOLAYLIĞI
(UYGULAMA AVANTAJI)

Yaşlı binalarda diğer yalıtım malzemelerindeki dübellemeden dolayı oluşan titreşimden bina sıvaları etkilenerek dökülür ve farkına varılmaz. Oysaki izoBOZZ uygulamasında bina önce onarılır sonra izoBOZZ yapılır.

4-    KANSEROJEN DEĞİLDİR (ÜRÜN AVANTAJI)
izoBOZZ Oeko-Tex Belgesi (Bebek kıyafetlerinde bulunması gereken zorunluluk)ne sahiptir. Antibakteriyal ve antiallerjen bir malzemedir.

5-    İZOBOZZ KEÇENİN SU BUHAR DİRENCİ DÜŞÜKTÜR(ÜRÜN AVANTAJI)

Dışardan yalıtım uygulamalarında ısı yalıtım malzemesinin su buharı direnci düşük olmalıdır. İzoBOZZ Su buhar difüzyon direnci 1.1’dir. Bu malzemenin nefes alması anlamına gelir. yüksek değerler su buharının binanıza nüfuz ettiğini ve binanızın hızla yaşlanmasına neden olduğunu gösterir. İzoBOZZ kullanımı ile sürekli pencere açmaya gerek kalmadan dolayısıyla ısı değişimi yaşamadan ( istenmeyen sıcak / soğuk hava giriş / çıkışı ) tam bir yalıtım imkanına kavuşursunuz…

6-    İZOBOZZ KEÇENİN SU EMME ORANI DÜŞÜKTÜR(ÜRÜN AVANTAJI)

İzoBOZZ‘un kısa süreli su emme oranı 1.6’dir. Hidrofobik özellikte olduğu için emer ama suyu emdiği gibi atar. Kendisi hızlıca kuruma özelliğine sahiptir. Asla sudan etkilenmez, çürüme ve yapısında bozulma meydana gelmez.

7-    İZOBOZZ KEÇENİN YANGIN TEPKİSİ(ÜRÜN AVANTAJI)

İZOBOZZ B0s1 d0 alev yürütmez sınıfındadır. İçeriğinde zehirli gaz olmadığı için yangın sonucu boğulmalara sebep olmaz ki yapılan araştırmalar da yangın sonucu oluşan ölümlerin %95‘inin zehirli gazdan boğulma sonucu olduğu ortaya çıkmıştır. Ülkemizde, binaların yangından korunması hakkında standardın yangına tepki ile ilgili bölümü Alman DIN 4102 normlarından faydalanarak hazırlanmıştır. Avrupa yangın sınıflarının kabulü ile üye ülkeler, ulusal mevzuatlarını Avrupa yangın sınıflarına göre düzenlemek zorunda kalmışlardır. O nedenle, Avrupa Birliği teknik mevzuatının uyumlaştırılması çalışmaları bağlamında Poliüretan dolgulu sandviç paneller yangın konusunu da kapsayan TSEN 14509 standartı ülkemizde yürürlüğe girmiştir. TSEN 13501-1 ile DIN 4102‘de yer alan yangın tepki sınıflarını direkt karşılaştırmak, farklı standartlar olması nedeniyle çok kesin sonuçlar vermeyebilir ancak malzemelerin yanıcılık özelliği esas alınarak hazırlanan aşağıdaki karşılaştırma tablosu veri olarak kullanılmaktadır.


8-    İZOBOZZ KEÇENİN DUVAR YÜZEYİNE YAPIŞMASI
(ÜRÜN AVANTAJI)

İzoBOZZ yalıtım keçesi çimento esaslı yapıştırma harcı ile gaz beton, sıva ve boyalı yüzeylerde(UYGULAMA TALİMATINA BURDAN TIKLAYINIZ)uygulandığında izoBOZZ keçenin duvar yüzeyine yapışması  (Aderans) çok kuvvetlidir.Yapıştıktan sonra ilk 24 saat el sürmedikten sonra çıkarılması, kopması, yüzeyden ayrılması imkansızdır.

 

 9-  İZOBOZZ KEÇE GÜNEŞ IŞIĞINDAN ve ISI FARKLARINDAN ETKİLENMEZ(ÜRÜN AVANTAJI)

İzoBOZZ +150 VE -150 dereceye kadar dayanıklıdır. Asla sıcak ve soğuktan etkilenmez. Bina otursa da esnek yapısından dolayı yüzeyde asla çatlama olmaz. Diğer malzemeleri güneşten korumak gereklidir.

10-  İZOBOZZ KEÇE SES YALITIMIDA YAPAR(ÜRÜN AVANTAJI)

izoBOZZ lifli yapısından dolayı ses yalıtımı konusunda da oldukça iddalıdır.Dübelleme olmadığı için SES köprüsü de oluşturmaz.Böylece aynı zamanda hem ısı hem ses yalıtımını yapmış olursunuz.

11-  SU BASMAN PROFİLİ KULLANMAMA AVANTAJI(ÜRÜN AVANTAJI)

Diğer malzemelerde su basman profili kullanılmak zorundadır.İzoBOZZ’u Hidrofobik özelliğinden ve çürümeme özelliğinden dolayı sıfır noktasından başlatmak mümkündür.

Ayrıca izoBOZZ’un ise her parçası ayrı ayrı yapıştığı ve bina yüzeyine yük bindirmediği için Su basman profiline gerek yoktur.Su basman profilinin tespitinde kullanılan dübellerin bodrum kat duvarından gelen izolasyonu delme riski vardır.Bu yüzden su basman profili kullanılmaması daha doğrudur.

12-  İZOBOZZ KEÇEDE ISI KÖPRÜSÜ OLUŞMAMASI(ÜRÜN AVANTAJI)

İzoBOZZ  1m*3m(20mm) ve 1m*15m(15mm) ebatlarındadır. Bir kerede eksiz olarak 3m2 ve 15m2‘yi kaplayan başka bir yalıtım malzemesi yoktur. İki malzeme yan yana geldiğinde ek yeri belirsizdir.Dolayısı ile bina tamamen eksiz ısı köprüsü oluşturmadan kaplanır. Diğer yalıtım malzemeleri mantolamada çok parçalı, sert yapılı malzemelerdir. Her parça etrafı (1,00×0,50) yaklaşık 3,0 metre boyunca Isı köprüsü oluşturur. Duvar yüzünde bunlardan yüzlerce binlercesi olacaktır.

 13-  PENCERE KENARI İZOLASYONU(UYGULAMA AVANTAJI)

En çok ısının kaçtığı yer pencere kenarlarıdır. izoBOZZ’da yalıtım keçesi ile yapılan uygulamada; izoBOZZ keçenin kalınlık ve esneklik avantajından dolayı tüm pencere kenarları tamamen kaplanır.Böylece esas sıcak ve soğuğun girdiği bölgeler izole edilmiş olur.

14-  YENİ DENİZLİK PROFİLİ İHTİYACI DOĞURMAMASI(UYGULAMA AVANTAJI) 

İzoBOZZ’un kalınlık avantajı dolayısı ile mevcut mermer denizlikler aynen korunmakta, çıkıntıları yeterli olmakta, ayrıca denizlik profiline gerek kalmamaktadır.

15-  MEVCUT BALKON KORKULUKLARI, KLİMA AYAKLARI(UYGULAMA AVANTAJI)

İzoBOZZ keçe kalınlık ve esneklik avantajı sebebiyle yuvarlak ve girilmesi imkansız yüzeylerde bile çok kolay uygulanabildiği için resimdeki gibi balkon korkuluklarının, klima ayaklarının sökülmesine gerek yoktur.

16-  EĞRİ ve GİRİNTİLİ, ÇIKINTILI YÜZEYLERDE UYGULAMA KOLAYLIĞI(ÜRÜN AVANTAJI)

izoBOZZ Eğri yüzeylerde de esnek yapısından dolayı kolaylıkla uygulanmaktadır. Tüm girinti ve çıkıntılarda malzeme rahatça dönmektedir.

17-  İZOBOZZ KEÇENİN DEPREM DİRENCİ(ÜRÜN AVANTAJI)

Yapışma mukavemeti çok fazladır. Ve izobozz esnek yapısından dolayı parçalanmadığı için duvar zor dağılır. Araba camı gibi liflere yapışık kalarak duvarın dağılarak size zarar vermesine engel olur. izoBOZZ uygulanmış duvara 4500 kg basınçta kırılma olduğu halde dağılmadığı gözlemlenmiştir. izoBOZZ uygulanmayan duvar 900 kg basınçta dağılmıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=1Kxv5gC1WqA

18-  DANSİTE (YOĞUNLUK) 

İzobozz’un dansitesi = 07mm / 102 kg/m3  ,  10 mm  / 100 kg/m3 ,  15 mm / 67 kg/m3 ,  20 mm/ 75 kg /m3